"Rynek mieszkaniowy w Polsce - stan i perspektywy" - Lesław Siemaszko

20.06.2024 o 17:00 - 19:00

Business Club Szczecin

"Rynek mieszkaniowy w Polsce - stan i perspektywy" - Lesław Siemaszko

link do spotkania ONLINE: https://teams.microsoft.com/l/meetup-join/19%3ameeting_ODhlZmJkMjgtZDBlNS00ZDY2LThjN2ItMGM5NDU3NWRlMzhi%40thread.v2/0?context=%7b%22Tid%22%3a%22af892dd6-4563-4455-9c05-a398a43f2362%22%2c%22Oid%22%3a%22a6620f44-1ac6-491b-851c-043ab9a0e9fd%22%7d


Spotkanie z Lesławem Siemaszko – właścicielem i prezesem firmy deweloperskiej „Siemaszko”. 

Tematem dyskusji będzie stan i perspektywy rynku mieszkaniowego w Polsce. Zapytamy naszego Gościa jak można rozwiązać problem deficytu mieszkań w Polsce i co należy zrobić, aby młodzi ludzie mogli nabywać własne lokum za rozsądne kwoty?

Czy mieszkalnictwo w Polsce będzie  rozwijać się w kierunku posiadania własnego mieszkania, czy też jego najmu? Czy systemy finasowania rozwoju budownictwa mieszkaniowego w Polsce są zgodne z oczekiwaniami kluczowych interesariuszy (tj. nabywców i deweloperów)? 

Zapytamy również o determinanty sukcesu firmy deweloperskiej oraz stojące przed tą branżą wyzwania.

Spotkanie organizują Master of Business Administration Uniwersytetu Szczecińskiego i Business Club Szczecin. 

Spotkanie odbędzie się w trybie hybrydowym (w siedzibie BCS oraz w trybie zdalnym). Chętnych do udziału prosimy o zgłoszenia poprzez link: https://bcs.sorga.pl/rekrutacja?r=Wydarzenia_uczestnicy 


„Siemaszko” prowadzi działalność na rynku deweloperskim od 1994 roku. Najwyższy standard realizowanych inwestycji zapewnia wysoko wykwalifikowana, doświadczona i dbająca o rozwój zawodowy kadra, najlepsi specjaliści w swojej branży. Firma „Siemaszko” wybudowała ponad trzy i pół tysiąca mieszkań i ponad sto domów jednorodzinnych na nowych osiedlach. Firma dba o bezpieczeństwo klientów, inwestując wyłącznie na własnych, nieobciążonych kredytem gruntach. Jako pierwszy deweloper w Szczecinie wprowadziła rachunek powierniczy. Jest również zarządcą wybudowanych obiektów. „Siemaszko” słynie z doskonałych lokalizacji swoich inwestycji i najnowocześniejszej technologii budowy. Wykorzystuje najlepsze materiały, stosuje spełniającą najwyższe normy drewnianą stolarkę okienną.

Szczecińska firma jest laureatem licznych nagród i wyróżnień. Na koncie ma zaszczytny tytuł „Lidera Polskiego Budownictwa 2015”, przyznany przez Radę Programową Ogólnopolskiego Programu Umacniania Wiarygodności „Sylwetki i Marki Polskiej Gospodarki”. Jako jedyne przedsiębiorstwo ze Szczecina firma została uhonorowana prestiżowym godłem „Jakość Roku 2014”. Otrzymała też najwyższy laur branżowy – „Platynowego Orła Polskiego Budownictwa” nadawany przedsiębiorstwom budującym nowocześnie i bezpiecznie oraz stanowiących wzór dobrego zarządzania na polskim rynku budowlanym. Firmę nagrodzono „Diamentem Forbesa” dla najbardziej dynamicznie rozwijających się przedsiębiorstw, a Lesław Siemaszko został uznany osobowością biznesu i uhonorowany „Perłą Biznesu”.

Lesław Siemaszko angażuje się również w wydarzenia charytatywne oraz kulturalne. Za zaangażowanie dla kultury Szczecina został dwukrotnie nagrodzony tytułem „Mecenasa Kultury Szczecina”. Dzięki mecenatowi Lesława Siemaszki wystąpił w naszym mieście światowej sławy wirtuoz harfy Xavier de Maistre. 

Adres wydarzenia: plac Stefana Batorego 4, 70-207 Szczecin